خانه
En
02122367612
نصب سقف متحرک در کد ارتفاعی بالا

نکات کلیدی نصب سقف متحرک در کدهای ارتفاعی بالا

در این مقاله قصد داریم به نکات حساس و کلیدی برای نصب سقف متحرک در کدهای ارتفاعی بالا (روف گاردن برجها) بپردازیم

یکی از پدیده هایی که شهرهای امروز جهان و به ویژه کلان شهرها با آن رو در رو میباشند بلند مرتبه سازی است.

در کشور ما بخصوص در تهران به دنبال تحولات اقتصادی و افزایش قیمت زمینهای شهری و به منظور استفاده بهینه از زمین و جلوگیری از توسعه افقی شهرها امروزه شاهد احداث ساختمانهای بلند هستیم و به جهت خلق فضاهایی با چشم انداز زیبای شهری و ایجاد فضاهایی دنج و آرام و به دور از شلوغی شهر بهترین رستورانها و کافی شاپها برفراز بام برجهای مرتفع بنا شده‌اند.

در این راستا تیم فنی و مهندسی سایه روشن توجه ویژه‌ای به موضوع نصب سقف متحرک در مکانهای باد گیر داشته  و مهندسین ما پیروی از 4 اصل مهم را دراین حوزه ضروری دانسته که به بررسی اجمالی این اصول میپردازیم:

نخستین اصل، اصل مقاومت سازه است. طراحی و مهندسی سازه ای مستحکم تر از معمول برای قرارگیری در چنین تراز ارتفاعی الزامیست. سازه هایی با ریلها، ستونهای کامپوزیت شده و تیرهایی قوی تر که در موارد خاص امکان کامپوزیت شدن این سازه‌های آلومینیومی با هسته‌های یکپارچه فولادی نیز وجود دارد. به اینصورت که در هر ستون از دو لایه متریال استفاده میشود، هسته مرکزی آن از جنس فولاد و قاب آلومینیومی یکپارچه بر روی آن قرار میگیرد.

دومین اصل، توجه خاص به اتصالات و گره‌های سازه‌ای (محل اتصال تیر و ستونها به یکدیگر) با رویکرد تاب آوری در مقابل بار باد شدید است. در چنین لوکیشن‌هایی کوچکترین ضعف در طراحی و اجرای اتصالات و گره‌های سازه‌ای حتی علیرغم داشتن سازه‌ای مقاوم و مستحکم نیز حادثه آفرین خواهد بود و درصورت طراحی و اجرا نشدن اتصالات و گره‌های سازه‌ای متناسب با ابعاد و مساحت فضای اجرایی پروژه، در هنگام بروز شرایط جوی خاص (برف و باد شدید) سازه دچار آسیب و فروریختگی میگردد.

اتصالات نصب سقف متحرک در کد ارتفاعی

سومین اصل داشتن سازه ای پایدار، مقاومت و استحکام کافی غشاء بکار رفته در سایبان برقی میباشد، سایه روشن با تکیه بر تجربه 15 ساله خود در زمینه صنعت سازه های پارچه ای کششی ،فقط از پارچه های معتبر اروپایی، مهلر آلمان یا فراری فرانسه استفاده می نماید.و به دلیل حساسیت این موضوع، غشاء مورد نیاز خود را بصورت مستقیم، از کمپانی های فوق تأمین و خریداری مینماید. هر چقدر پارچه بیشتر تحت کشش باشد رفتار سازه در برابر باد مناسبتر خواهد بود یک پارچه شل لرزشها و تنشهای بیشتری به سازه وارد میکند.

پارچه در نصب سقف متحرک

اصل چهارم ، نگاه تخصصی به نصب سازه سقف متحرک میباشد.

مهمترین اصل بعد از طراحی، تولید و ساخت یک سیستم سقف متحرک مقاوم در برابر بار برف و وزش باد شدید، دقت و حساسیت در چگونگی نصب آن سیستم میباشد.

پرسنل نصب سقف متحرک

تیم مهندسین نصب سقف متحرک سایه روشن، متشکل از جوانان فارغ التحصیل رشته‌های مهندسی است. که پس از گذراندن دوره‌های تخصصی مورد نیاز و پشت سر گذاشتن آزمون و خطاهای بسیار در این حوزه خبره شده‌اند.  امروزه با در دست داشتن سالها تجربه اجرای پروژه‌های موفق، تبدیل به استادانی شده‌اند که علاوه بر نصب صحیح و اصولی، مطمئن‌ترین نقاط اتصال به سازه برای تمامی عناصر نظیر سرستون‌ها، تیرهای اصلی و … را با روشهای اصولی و صحیح مشخص کرده و مطمئن ترین اتصالات را رغم میزنند.

ما مفتخریم تا با بهره‌ وری از کارآزموده‌ترین نیروهای نصب، و استفاده از مرغوبترین کالاها شما را حتی در داشتن سقفی با حساسترین شرایط بهره ‌برداری یاری کینم.

 

5/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم