خانه
En
02122367612
سازه-چادری-بدنه-وید-هتل-آزادیچ

سازه چادری (دو لایه عایق حرارتی) بدنه داخلی هتل آزادی – مشهد

‌جدول مشخصات سازه چادری هتل آزادی – مشهد

سال اجرا  1391
جنس لایه پارچه:  ۹۰۰gr/m2/الیاف: پلی استر/ رویه:PVC / روکش محافظ:PVDF
مساحت 113 مترمربع
کارفرما اداره رفاه بانک صادرات
طراحی و معماری جناب آقای مهندس سهرابیان
هدف از ساخت سازه چادری:

در فضای ساختمان اصلی هتل آزادی یک وید مرکزی وجود دارد. هدف از اجرای سازه چادری، پوشش بدنه وید مذکور است. پوشش بدنه وید بایستی بتواند علاوه بر ایجاد یک فضای هوابند برای داخل هتل به عنوان یک عایق حرارتی مناسب نیز عمل کند. برای این منظور سازه چادری بدنه وید هتل آزادی به صورت دو لایه طراحی و اجرا گردیده است. استفاده از مصالح نوین و سبک نیز از اهدافی است که به وسیله اجرای سازه چادری محقق شده است. علاوه بر موارد ذکر شده سازه پارچه‌ای به وسیله خاصیت عبور دهی نور از خود باعث می­شود که در طول روز یک نور ملایم از سقف عبور کرده و فضای داخل هتل را روشن کند.

مشخصات سازه های چادری:

سازه چادری بدنه وید هتل آزادی دولایه است. لایه داخلی از یک سازه چادری با فرم خاص تشکیل شده است که به دیواره شیشه­ ای اطراف خود هوابند شده است. یکی از زیبایی ­های سازه های چادری، الگوهای برش پارچه در یک سازه میباشد که وقتی به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار میگیرند جلوه زیبایی را به وجود می‌­آورند. در لایه داخلی سازه پارچه‌ای این الگوها با نظمی دلنشین در کنار هم قرا گرفته و به زیبایی بدنه وید می­افزایند

برای هر دو لایه خارجی و داخلی این پروژه از پارچه­‌های PVC به وزن 900 گرم بر متر مربع که محصول شرکت Ferrari هستند ، استفاده شده است.

سیستم سازه های فولادی:

برای سازه چادری بدنه وید هتل آزادی از سازه­ های فولادی با مقطع لوله استفاده شده است. با توجه به اهمیت مبحث زیبایی سازه و ایجاد یک جلوه مطلوب برای فضای هتل، طراحی این سازه ­ها به گونه ­ای انجام گرفته است که از فضای موجود بین لایه اول و دوم برای قرارگیری سازه ­های فلزی استفاده شود. این موضوع باعث می­شود که سازه­ های فلزی در معرض دید قرار نگیرد و ناظر فقط شاهد یک سازه چادری خالص باشد. این موضوع چه برای ناظری که از داخل هتل نظاره ­گر سازه چادری است و چه ناظری که از بیرون این سازه را می­بیند تقریبا حالت یکسانی دارد.

در کنار سیستم سازه های فولادی، طراحی قطعات کشش سازه چادری به گونه ای انجام شده است که این قطعات به عنوان یک عنصر زیبا در مجموعه سازه چادری انجام وظیفه کنند.

امتیاز دهید
02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم