مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367612
شاتر-پنجره

شاتر پنجره

5/5 - (1 امتیاز)

شاتر درب و پنجره چیست؟

شاترهای درب و پنجره به عنوان اولین نسل از پوشانه های بیرونی منازل ، صدها سال است که توسط بشر مورد استفاده قرار می‌گیرد . شاترهای پنجره از دیرباز مورد توجه و مصرف ساختمان های مسکونی در اکثر کشورهای دنیا بوده اما بنا به دلایل نامعلوم استفاده از آن اصلا در ایران رایج و مرسوم نیست .

انواع شاتر در گذر زمان

  • شاترهای چوبی نسل اول شاترهای پنجره
  • شاترهای آلومینیومی دستی نسل بعد از آن
  • و شاتر های آلومینیومی موتورایز که جدیدترین نسل شاترها هستند.

محصول پرده کابلی سایه روشن نیز محصولی هست که می‌توان از آن به عنوان یک گزینه جدیدتر از خانواده شاترها نام برد.

در سنوات پیش بدلیل اینکه پروفیل های چوبی یک متریال بسیار مقاوم در برابر سرما و گرما بود مورد استفاده قرار می گرفت . امروزه اشخاصی که دوست دارند نمای بیرونی ساختمانشان بسیار شیک و مدرن باشد و همزمان صرفه جویی در انرژی برایشان اهمیت دارد، حتما از شاترهای پنجره استفاده می نمایند.

شاترهای پنجره ضمن ممانعت از دید داخل ساختمان از بیرون ، آرامش و آسایش خیال را برای بهره بردار به ارمغان می آورد . شما میتوانید حتی در زمانیکه شاترهای پنجره ها بسته هستند از درز بین تیغه های آنها امکان جریان و گردش هوا را ایجاد نمائید که خود این مهم باعث تهویه هوای داخل اتاق ها میگردد. شاترهای پنجره ضمن اینکه می‌توانند یک المان زیبا در نمای ساختمان باشند ، یک محافظ امنیتی هستند که ضریب حفاظت و امنیت ساختمان را تا حد زیادی بالا می برند. علی الخصوص در نمونه های برقی آن.

بطور خلاصه می‌توان اهم ویژگی های شاتر پنجره را به شرح ذیل بیان نمود :

✔ عایق صدا

✔ لایه حفاظتی امنیتی

✔ پوشش تیره و کاملا مات که مانع کامل ورود نور باشد.

✔ افزایش ضریب عایق حرارتی پنجره و یک عامل قوی برای صرفه جویی در مصرف انرژی.

✔ امکان دید به بیرون در عین ممانعت از دید بیرون به داخل .

✔ امکان تنظیم ورود هوای تازه به داخل اتاق در صورت انتخاب نمونه های چرخشی.

✔ ظاهری کاملا منعطف و زیبا متناسب با سبک معماری نما (اعم از نماهای کلاسیک و مدرن)

✔ تنوع رنگ

✔ حفاظت از نظافت پنجره ها

نحوه عملکرد شاتر پنجره سایه روشن (نسل جدید شاتر)

سایه روشن افتخار دارد با تکیه به تجربیات خود در حوزه سیستمهای متحرک ساختمانی این محصول را در اختیار شما قرار دهد. نتیجه طراحی این محصول دست یافتن به شاتر پنجره ای است که یک کارکرد جالب و زیبا را به شما خواهد داد. در زمان استفاده، شما انتخابهای متنوعی از میزان دید و کنترل مقدار نور ورودی خواهید داشت.

شاتر پنجره تیغه های آلومینیومی ظریف 2cm با یک زبانه 7mm است که داخل فاق 8mm تیغه بعدی میرود. ترکیب یک کارکرد ساده و طراحی ظریف محصولی بسیار مناسب و جالب برای بیرون پنجره ایجاد کرده است.

عملکرد شاتر پنجره به این شکل است که وقتی که پایینترین تیغه آلومینیوم به سطح پایین پنجره میرسد شما میتوانید موتور را استپ داده و خطوط افقی 4mm باز با فواصل 2cm از یکدیگر را داشته باشید.

از اینجا به بعد در صورت ادامه حرکت موتور از قسمت پایین پنجره زبانه تیغه ها به داخل یکدیگر میروند و میزان دید و عبور نور به صفر میرسد. حالا این شما هستید که میتوانید انتخاب کنید تا چه ارتفاعی تیغه ها درون هم بروند و شما انتخاب میکندید پنجره شما تا چه ارتفاعی تیره شود.

اجزا اصلی شاتر

تیغه های آلومینیومی

تیغه های آلومینیومی افقی شاتر پنجره دو جداره هستند و تا حد زیادی پنجره شما را عایق تر خواهند نمود. برای تولید این شاتر پنجره تقریبا در هر یک متر مربع 9 کیلوگرم  استفاده میگردد طراحی ایجاد شده از مقاطع ریز و شبکه فشرده تیغه ها شما یک پوسته ی کاملا ایمن را در جلوی پنجره خود دارید. استحکام و ایمنی این شاتر تا 4 برابر مقاوم تر از درب های رول آپ پارکینگی میباشد .

موتور

موتور بکارگیری شده در سیستم شاتر پنجره متحرک از نوع موتورهای توبولار میباشد این موتور علاوه بر ریموت دستی میتواند از سنسورهای باد ، نور و یا سنسور باران فرمان بگیرد .

پوشش رنگ

نوع پوشش رنگ تیغه های آلومینیومی نیز از نوع پودری الکترواستاتیک میباشد که شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با خواص و ویژگی های رنگ پودری الکترواستاتیک  به بخش مشخصات فنی سایت ما رفته و آشنا شوید.

برای مشاهده ویدئوهای شرکت سایه روشن به کانال آپارات ما بپیوندید

 

02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم