خانه
En
02122367612
سقف-متحرک-شیشه-ای

سقف متحرک شیشه ای

5/5 - (2 امتیاز)

در این مطلب قصد داریم تا با راهنمایی لازم قبل از انتخاب و خرید انواع سقف متحرک شیشه ای، اطلاعات لازم در مورد جزئیات، مشخصات فنی، متریال بکار رفته، بازه قیمتی و مدلهای متنوع ساختار سازه ای را ارائه نماییم. در صورتی که قصد دارید تا با این محصول آشنا شوید ادامه این مطلب را دنبال کنید

سقف-متحرک-شیشه-ای
اجزاء اصلی سقف موتور توبولار، سازه آلومینیومی و شیشه و یراق آلات PVC
برند موتور سقف بکر آلمان - سامفی فرانسه
ابعاد قابل اجرا در جهت طول ریل و بازشوندگی : 8 متر و در جهت عرض سیستم: مدولار و نامحدود
نورپردازی حباب پلی کربنات خطی- حباب اکریلیک نقطه ای
فواصل ریلها حداکثر 120 سانتی متر
گارانتی 5 سال ضمانت اجزاء

آسفالت، بتن، چوب و سایر مصالح سنتی سقف‌ها، قرن‌هاست که به وظیفه خود به خوبی عمل می‌کنند. هیچ کس تصور نمیکرد طی سالهای اخیر سقف متحرک شیشه ای جای این مصالح را در بخشی از ساختمان بگیرد. اما امروزه وجود سقف شیشه ای در طراحی یک نیاز واقعی است. در واقع، سقف شفاف به عنوان یکی از بزرگترین تغییرات در روند صنعت ساخت و ساز در حال ظهور است. امروزه سازندگان تجاری، مصالح سقفی شفاف را انتخاب میکنند تا ظاهری شیک و پر زرق و برق به ساختمان بدهند. سقف‌های شیشه‌ای مطمئناً جذابیت بصری خاص نور و بالطبع ارزش ملک را افزایش می‌دهند.

سقف متحرک شیشه ای یک سیستم سقفی است که با ریموت کنترل باز و بسته میشود و همانند سایر سقف های متحرک فضای داخلی را به فضای باز تبدیل میکند. عایق حرارتی پنجره ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود. سیستم سقف متحرک شیشه ای از سرما و گرما محافظت میکند و در عین حال فرصت استفاده از نور روز را نیز فراهم میکند. شما این فرصت را دارید که در روز آسمان و در شب ستاره ها را تماشا کنید. 

انواع ساختار سقف متحرک شیشه ای

 • ساختار سازه ای مهسایه دابل پلاس
 • ساختار سازه ای سایانه
 • ساختار سازه ای هورنو
 • ساختار سازه ای سایانه دابل
 • ساختار سازه ای پاولیون
ساختار سازه ای سایانه دابل سقف متحرک شیشه ای

سایانه دابل

ساختار سازه ای سایانه دابل با در کنار هم قرار گرفتن دو سقف شیشه ای با ساختار سازه ای سایانه ایجاد می شود و سازه ای دو شیب ایجاد می کند.
در این مدل ستونها فقط در دو بدنه جانبی هستند و به همین سبب مناسب پوشش سالن های بزرگ می باشد.
در این مدل امکان هوابندی فضا با پنجره های شیشه ای ثابت یا موتورایز وجود دارد

ساختار سازه ای سایانه سقف متحرک شیشه ای

سایانه

ساختار سازه ای سایانه یکی از پرکاربردترین حالتهای اجرای سقف متحرک میباشد. دراین مدل، سقف متحرک شیشه ای به واسطه اتصال به سازه ساختمان و ستونهای تعبیه شده در قسمت روبرو پایدار میشود. ستونهای تعبیه شده در جلوی سازه علاوه بر کمک به پایداری به عنوان محلی برای تخلیه آب نیز میباشد. این ساختار قابلیت هوابند سازی با پنجره‌ گیوتینی یا هر نوع بدنه شیشه ای دیگررا نیز دارا میباشد.

مهسایه دابل

ساختار سازه ای مهسایه دابل پلاس مناسبترین گزینه برای پوشش فضاهای بزرگ از جمله سالنهای اجتماعات و ورزشی،رستورانها و … میباشد. در این مدل ستونها فقط در مرکز و بدنه‌های جانبی میباشند و با مهار میانه ریلها توسط دستکهایی که از ستونهای وسط گرفته میشود فضایی گسترده با حداقل ستون در دسترس خواهید داشت.همچنین در این مدل امکان هوابندی کامل فضای زیر سقف وجود دارد.

هورنو

ساختار سازه ای هورنو ایده آل ترین نوع سقف متحرک برای معمارانی است که خواستار اجرای سقف بدون شیب می باشند
در این مدل شیب سقف در پشت پانلهای آلومینیوم دکوراتیو پنهان میشود.
ساختار سازه ای هورنو نیز قابلیت هوابندی به کمک بدنه های شیشه ای را دارا میباشد.
با استفاده از پانلهای دکوراتیو دور تا دور سازه مدل هورنو مناسب معماری مدرن میباشد

ابعاد قابل تولید سقف متحرک شیشه ای

 • حداکثر عرض دهانه: نامحدود، بصورت مدولار با بهره گیری از دهانه های 120 سانتیمتری میتوان بصورت نامحدود اجرا کرد
 • حداقل عرض دهانه (طول آبراه): ما هیچ محدودیتی نداریم، اما کمتر از 0.80 متر را توصیه نمیکنیم
 • حداکثرطول ریل: 7 متر
 • حداقل طول ریل: ما هیچ محدودیتی نداریم، اما کمتر از 1.3 متر را توصیه نمیکنیم.
 • حداقل شیب: 10%

انواع شیشه بکار رفته در سقف متحرک شیشه ای

انتخاب شیشه به جای غشاء پی وی سی یا پانلهای آلومینیومی بعنوان متریال سطح سقف متحرک، نشان دهنده نیاز به نور طبیعی یا استفاده از منظر المان در محل اجرای آن میباشد.

با پیشرفت تکنولوژی، در صنعت شیشه نیز تغییرات بسیاری ایجاد شده است و امروزه از روش های مختلفی برای ساخت این ماده پرکاربرد استفاده میشود. با توجه به اهمیت شیشه های مورد استفاده در سقف های متحرک شیشه ای، این شیشه ها از نوع سکوریت و لمینیت شده میباشد که در ادامه به توضیح این موارد میپردازیم.

شیشه سکوریت

بدون شک مهمترین ویژگی خطرناک شیشه ها شکننده بودن آنها است. در نتیجه هر چقدر شیشه مقاومت بیشتری داشته باشد ارزشمندتر است. یکی از انواع شیشه ها که مقاومت خوبی دارد، شیشه سکوریت است. این شیشه نسبت به شیشه معمولی ویژگی های خاص خود را دارد.

 • شیشه سکوریت تا 5 برابر شیشه معمولی در برابر ضربه مقاومت دارد.
 • همچنین یکی از مهم ترین تفاوت ها این است که شیشه های معمولی پس از شکستن به قطعه های برنده تبدیل می شوند ولی شیشه های سکوریت پس از شکسته شدن اصلا برنده نیستند.
 • شیشه معمولی تا حداکثر دمای 60 درجه سانتی گراد را تحمل می کند اما شیشه های سکوریت تا دمای 300 درجه سانتی گراد مقاوم هستند.

شیشه لمینیت

شیشه لمینت، شامل دو یا چند لایه شیشه است که توسط نوعی طلق به هم پرس شده و می‌چسبند. این طلق پلیمری، PVB (پلی وینیل بوتیرات) نام دارد که تحت فشار و حرارت ساخته می‌شود و مانند یک چسب محکم عمل می‌کند. با توجه به خاصیت چسبندگی بسیار بالای PVB، در اثر شکست قطعات شکسته شده بر روی لایه PVB باقی مانده و فرو‌نمی‌ریزند.در واقع شیشه لمینت، نوعی شیشه ایمنی است که در هنگام بروز ضربه و حادثه، خرد می‌شود اما قطعات آن متلاشی نمی‌شوند و از هم نمی‌پاشند. نکته مهم است که طلق های PVB با لایه های مختلفی در بازار موجود است که پر کاربردترین آن ها در ضخامت های  0.38 و 0.76 و 1.52  میلیمترموجود می باشد. هر چه قطعه شیشه بزرگ‌تر باشد، نیاز به استحکام بیشتری داریم. هر نوع شیشه ای، اعم از شیشه معمولی، سکوریت، ضد گلوله، رنگی، فلوت و …را می‌توان برای تولید شیشه لمینت استفاده نمود.

پیشنهاد می‌شود همه پروژه های اجرا شده سایه روشن را مشاهده کنید.

گارانتی سقف متحرک شیشه ای

شاید در نگاه اول مهمترین عنصری که در گارانتی سقف متحرک شیشه ای از نگاه مشتری حائز اهمیت میباشد گارانتی موتور سقف متحرک میباشد در صورتی که مهمترین اجزایی که نیاز به گارانتی دارند یراق آلات حرکتی سقف متحرک میباشند. همانطور که میدانید ذاتاً تمام سیستمهای موتورایزی که درساختمان استفاده میشوند همانند آسانسور و پله برقی نیاز به سرویس دوره ای دارند. زیرا در طول دوره بهره برداری هر آن احتمال و احتیاج به رفع نقص خواهند داشت. در این شرایط اهمیت کیفیت خدمات پس از فروش برای مشتری محرز خواهد شد.

گارانتی سقف متحرک شیشه ای سایه روشن در بخش موتور 5 سال و در بخش اکسسوری و یراق آلات حرکتی  2 سال میباشد. همچنین تمامی محصولات ما  شامل 15 سال خدمات پس از فروش میباشد.

رنگ-سازه-فلزی-سقف-متحرک-شیشه-ای

تنوع رنگ سازه فلزی سقف متحرک شیشه ای

تمامی پروفیلهایی که در تولید سقف شیشه ای سایه روشن استفاده گردیده، از نوع آلیاژ آلومینیوم 6063 میباشد. این آلیاژ، مرغوبترین نوع آلیاژ آلومینیوم و مناسب برای ساختارهای سازه ای است که در صنعت ساختمان بکار گرفته میشود. به منظور دوام بالا و حفظ کیفیت برای پوشش سازه های آلومینیومی سقف متحرک از رنگ پودری الکترواستاتیک استفاده میکند. که مقاومت بالایی در سرما و گرما دارد همچنین ضد خش و ضربه پذیر میباشد و بصورت یکنواخت تمام شیارها و برجستگی ها را پوشش میدهد.

با توجه به اینکه مجموعه سایه روشن مجهز به سیستم خط رنگ پودری میباشد، امکان سفارش هر رنگی برای کارفرمایان وجود دارد. انتخاب رنگ سازه بستگی به معماری پروژه، المانها و رنگهای استفاده شده در پروژه دارد و نمیتوان به صورت مستقل به آن نگاه کرد. در اغلب موارد مشتریان و معماران همکار سایه روشن رنگ خاکستری تیره را برای سازه انتخاب میکنند که این رنگ برای انواع سازه های مدرن و کلاسیک یکی از بروزترین و در عین حال پر کاربردترین رنگ در معماری میباشد و معمولا برای فضاهایی با معماری کلاسیک رنگ قهوه ای یا شامپاینی را برمیگزینند.

ویدئو سقف متحرک شیشه ای

برای مشاهده ویدئوهای پروژه های اجرا شده سایه روشن به کانال آپارات ما بپیوندید

تنوع نور در سقف متحرک شیشه ای

سایه روشن برای سقف متحرک شیشه ای 2 نوع حباب نوری را ارائه مینماید

 • نورخطی
 • حباب نور نقطه ای
نورپپردازی خطی

حباب اکریلیک خطی

استفاده از نور خطی یکی از جدیدترین روش های نورپردازی می باشد که علاوه بر افزودن به حس مدرنیته و سادگی محیط دارای تمامی مزایای دیگر چراغ های ال ای دی از جمله مصرف پایین، بازده بالا، ایمنی، کیفیت نور و طول عمر بالا نیز می باشد. 

به همین دلیل استفاده از نور خطی در معماری امروز، چه به منظور تامین نور اصلی و یا کاربری صرفا دکوراتیو افزایش پیدا کرده است.

نورپردازی نقطه ای

حباب اکریلیک نقطه ای

دومین گزینه ی نوری قابل ارائه در سقف متحرک شیشه ای استفاده از حباب نوری نقطه ای میباشد.

حباب اکریلیک عدسی شکل از نوع مرغوب و بصورت اختصاصی و سفارشی برای سایه روشن در کشور چین تولید گردیده است.

نوع لامپ بکارگیری شده در حباب اکریلیک عدسی از نوع PCB آلومینیومی میباشد که توان هر یک از آنها 2 وات و از نوع SMD میباشند. در سقف  متحرک شیشه ای این حبابها در محل همرسی پروفیلها نصب میشود.

02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم