خانه
En
02122367612
سقف-متحرک-رستوران-شاندیز-ماهان-رویال

سایبان متحرک تراس مسکونی – شهرک صدف کیش

امتیاز دهید

سایبان متحرک تراس مسکونی صدف با ساختار سازه ای سایانه

موقعیت: جزیره کیش، شهرک صدف

سال ساخت: 1395

ابعاد و مساحت: فضایی با طول2 متر و عرض 5/7 متر به مساحت 15 متر مربع

کارفرما:آقای دکتر محمودی

جنس سقف: غشاءpvc  شرکت مهلر آلمان

 سایبان-متحرک-تراس-مسکونی-کیش

موقعیت پروژه: این سایبان متحرک برای یک تراس مسکونی در جزیره کیش اجرا شده است.هوای جزیره به شدت شرجی و گرم است. تابش آفتاب به خودی خود شدید و با این هوای شرجی فیلینگ بیشتری هم دارد.

نیاز پروژه: شهرک صدف یکی از شهرکهای لوکس و به روز جزیره محسوب می شود. مالک یکی از واحدها برای استفاده کاربردی تر از فضای تراس منزل مسکونی نیاز به سایبان متحرک داشت.

عواملی همچون رطوبت بسیار زیاد و آفتابهای سوزان، دغدغه ای نگران کننده برای کارفرما محسوب میشد. از این جهت نیاز به سایبانی مقاوم در برابر آفتاب و رطوبت وجود داشت. با توجه به المانهای موجود چوبی و ساختار بالکن، ساختار سازه ای مورد نیاز انتخاب شد.مدل سایانه از انواع ساختارهای سازه ای سایه روشن، جوابگو نیاز این پروژه است.

سایبان-برقی-تراس-مسکونی-کیش

سازه سایبان متحرک تراس:

تنها جواب برای نیازهای این پروژه، استفاده از استراکچرهای تمام آلومینیوم سایه روشن بود. مقاطعی که در بازار خاورمیانه با نمونه های اروپایی قیاس شده و رقیب قدری برای آنها محسوب میشوند. از میان این سازه ها استفاده از حالت ساختاری سایانه برای این پروژه برگزیده شد. سایبان از نقطه اوج شیب به سازه موجود در دیوار متصل شد. با لحاظ دو عدد ستون در زیر مقاطع آبراه در نقطه زیر شیب، استحکام سقف با این عرض دهانه تأمین شد.

عناصری همچون ستونهایی با شیارهای عمیق و سطحی، اتصالات طرحدار، آپاراتوسهای قوسی و  گلمیخها در این پروژه استفاده شده است. برای این سازه رنگ سفید سوپر مات از جنس رنگهای پودری الکترو استاتیک لحاظ شده است . که همه این آیتمها تاثیر بسزایی در هماهنگی با طراحی ساحلی داشت.

موتور سایبان متحرک تراس :

نیروی حرکتی سایبان متحرک تراس توسط موتور توبلار 120 نیوتن از برند سامفی فرانسه تامین شده. این برند معتبر محصولات خود را به مدت 5 سال گارانتی میکند. شرکت سایه روشن هم به طبع از کمپانی های سازنده قطعات، محصولات خود را 5 سال گارانتی میکند. علاوه برآن حد اقل به مدت 15 سال جهت ارائه خدمات پس از فروش، در خدمت مشتریان خواهد بود. موتور های توبلار با برندهای بارزانته ایتالیا، بکر آلمان و انحصاری سایه روشن هم قابل سفارش است. البته سقف های برقی هم مانند سایر اجزاء موتورایز ساختمانی قابلیت هدایت بوسیله سیستم های BMS را دارند. و میتوان آنها را به سیستم های هوشمند کل ساختمان متصل کرد. برای پروژه هایی اینچنینی که ساختمان کاربرد فصلی و تفریحی دارد، استفاده از سیستم های BMS بهترین پیشنهاد است. با استفاده از این آیتم امکان کنترل اجزاء هوشمند از هر نقطه ای قابل دسترسیست. تمامی محصولات موتورایز سایه روشن قابل اتصال به این سیستم است.

سایبان متحرک تراس :

سطح سایبان متحرک تراس با استفاده از پارچه رنگ سفید از برند مهلر آلمان تولید شده است. پارچه به کار برده شده از جنس PVC و دارای استانداردهای UV به جهت پایداری بهتر در برابر نور خورشید هستند. این پارچه در دو حالت ساده و سه بعدی قابل انتخاب است. برای پروژه های با متراژ کم، رنگ های سفید و کرم در هر دو حالت موجود است. پارچه ها برای پروژه های با متراژ بالا در رنگ های متنوع قابل سفارش می باشد. برای ساحلی دیده شدن سایبان، تیغه های میانی همرنگ پارچه انتخاب شدند. در همه سیستم های سقف متحرک سایه روشن، قسمت دپوی پارچه و باکس موتور با پنل پوشیده می شود. تا در مواقع جمع بودن سقف، باکس موتور و پارچه های جمع شده محفوظ باشند. دراین پروژه این پنل پارچه و سازه همه همرنگ نما اجرا شده اند و ترکیبی بسیار شیک را رقم زدند.

سیستم هدایت آب سایبان متحرک تراس:

 هدایت آب باران سایبان متحرک تراس به واسطه قرارگیری مقطع آبراه در پایینترین نقطه شیب انجام شده. بدین صورت که آب ناشی از بارندگی و برف بواسطه شیب سقف به سمت گاتر وی (آبراه) هدایت شده است. و سپس از آبراه به لوله های قرارگرفته در ستون ها میریزد. و نهایتا پس از آن بواسطه لوله کشی انجام شده در کف به مسیر فاضلاب ساختمان میرسد.

02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم