مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367612

موتور سقف برقی

موتور-سقف-متحرک

موتور سقف متحرک از نوع توبولار (تیوب لار – استوانه ای) می باشد.

این نوع از موتورها دارای ویژگیهای خاص و جالبی هستند که آنها را بسیار مناسب و جذاب برای استفاده در مکانیزم حرکتی سقف جمع شونده نموده . از جمله این ویژگیها :

  •  طول عمر و کارکرد بالا
  •  گستره زیاد و متنوعی از توان های مختلف
  •  حجم و هندسه خاص بدنه آن و در نتیجه کمترین اشغال فضا
  •  صدای بسیار کم
  •  مجهز به میکرو سوییچ هایی دقیق و ظریف
  •  مجهز به گیربکس های قدرتمند
  •  ایجاد حرکتی آرام و یکنواخت
  •  مجهز به سنسور حفاظتی دمای داخل موتور

با توجه به مصارف خاص موتور توبولار طراحي و مهندسي اوليه آن بدينصورت و با اين فرض انجام شده كه حداكثر زمان مورد نياز براي كاركرد موتور ٤ دقيقه باشد.

با کمی دقت در محل مصرف موتور توبولار یعنی سایبانها، درب پارکینگ، انواع سقف متحرک ، پرده ها و شیدهای محافظ و …. به این نکته پی خواهید برد که تعداد دفعات استفاده از موتور توبولار در فاصله زمانهای زیاد انجام میشود .

از این رو ، طراح این گونه از موتور ها ، سيم پيچ قدرت دهنده موتور را داخل يك فضاي لوله ای محصور کرده بطوریکه هوارسانی به آن امکان پذیر نیست ( البته گفته شد که این شکل خاص موتور توبولار یعنی شکل استوانه ای ، از مزیت های فوق العاده خوب این نوع از موتورهاست ) در عوض حذف اين امكان یعنی عدم هوا رسانی به موتور ، تعبيه يك المان محافظ حرارتي مانع اعمال آسيب به موتور گرديده .

عملكرد المان حفاظتی داخل موتور توبولار بدين صورت است كه پس از رسيدن دماي سيم پيچ به ١٦٠ درجه ، اين عنصر حفاظتي ، برق موتور توبولار را قطع ، و كاركرد آن را متوقف مينمايد . پس از بازگشت دماي داخل موتور به حد مجاز ( حدود 20 الی 30 دقیقه ) ، مجدداً امكان استفاده از موتور فراهم ميگردد.

فلسفه اصلي و نگرش طراح اين موتورها ، بر این پایه شکل گرفته که این تیپ از موتور در جایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، که نیاز به حرکت و استفاده های پی در پی ندارد .

مشخصات فنی موتورهای توبولار :

منبع برق مورد استفاده موتور توبولار : تک فاز

نوع برق ورودي موتور توبولار : شهری 50 هرتز – 220 ولت

جريان مصرفي موتور توبولار : نیم تا یک آمپر

تايم كاركرد موتور توبولار : 4 دقیقه

گشتاور موتور توبولار : از 20 تا 500 نیوتن متر

دماي مناسب محیط كاركرد موتور : از 12- تا 50+ درجه سانتی گراد

دماي داخلی كاركرد موتور توبولار : 160 درجه سانتیگراد

وات مصرفي موتور توبولار : 130 تا 250 وات

در این خصوص سایه روشن به تجربه و توان بزرگترین کمپانی تولید کننده ی موتورهای توبولار در دنیا تکیه نموده است . پیشنهاد ما به شما در خصوص موتور سقف  های متحرک برقی و سایبان برقی، استفاده از موتورهای توبولار شرکت سامفی فرانسه یا کارخانه DOOYA چین ( www.dooya.com ) که متعلق به شرکت سامفی می باشد، خواهد بود .

سامفی فرانسه www.somfy.com  طراح و مخترع موتورهای توبولار در دنیا میباشد . گارانتی ارائه شده این شرکت برای موتورهای توبولار 5 سال است که شرکت سایه روشن به عنوان نماینده فروش شرکت سامفی نیز همین گارانتی را برای مشتریان سقفهای متحرک پارچه ای خود ارائه می نماید .

سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم
نیاز به مشاوره دارید ؟