خانه
En
02122367612
سقف-متحرک-ویلای-مسکونی-المانع

سقف متحرک ویلا مسکونی المانع

سقف متحرک ویلا مسکونی المانع – دوحه قطر از نوع هورنو میباشد

موقعیت: قطر،دوحه

سال ساخت: 1398

ابعاد و مساحت: به ابعاد طول ریل 5 متر و عرض دهانه 8 متر، به مساحت 40 متر مربع

کارفرما: آقای المانع

جنس سقف: غشاءpvc  شرکت فراری فرانسه

موقعیت پروژه: سقف متحرک ویلا مسکونی المانع در شهر دوحه اجرا شده.

جهت سفارش و اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت و خرید سقف متحرک پارچه ای مراجعه کنید

نیاز پروژه : با توجه به آب و هوای بسیار شرجی و گرم قطر، مردم امکان استفاده از فضاهای باز را ندارند. برای ایجاد حس نشیمن در فضاهای باز نیاز به اتاقکهای بسته ای دارند. این فضاها میبایست کاملا هوابند باشند تا در گرما به واسطه دستگاه‌های سرمایشی هوای مطلوب نشیمن را فراهم آورند.

برای تأمین حس نشیمن در فضای باز، میبایست جداره ها کاملا شفاف باشند. این عوامل باعث شد مااجرای یکی از انواع ساختارهای سازه ای سایه روشن به نام پاولیون رابرای این پروژه برگزینیم. پاولیون ها به اتاقک های شیشه ای فلکسیبل معروف شده اند.

اتاقکهایی که با فشردن یک دکمه به یک فضای کاملا باز تبدیل می شوند. سقف آنها پارچه ای متحرک اجرا میشود که در زمان گسترده بودن سایه ای کامل محیا کنند. و در زمان دلخواه کاملا جمع شوند و آسمانی گسترده به فضای نشیمن هدیه کند. جداره ها در این ساختار به صورت تمام شیشه ای اجرا میشوند. که علاوه بر استفاده از هوای دلنشین  دستگاههای خنک کننده، حس حضور در فضای باز همجوار را  تداعی کند. این جداره های شیشه ای هم به صورت برقی  و هم به صورت دستی  قابل اجرا هستند.

سازه آلومینومی سقف متحرک ویلا

درمیان ساختارهای سازه ای سایه روشن، هورنو مناسبترین حالت برای ایجاد یک اتاق محصور و مستقل در فضاهای عاری ازهرگونه تکیه گاهیست. ما با نظر به فضای باز موجود، مناسب ترین محل برای استقرار بیس پلیت ها را مشخص کردیم. بعد از برپا کردن ستون‌ها، با قرارگیری تیرها سازه کلی شکل گرفت.

در این فضا ریل 5 متری و عرض دهانه 8 متری لحاظ شده است. سازه کلی به شکل اتاقی 40 متر مربعی با قابلیت محصور شدن شکل گرفت. بواسطه قرار گیری تیر و ستون های محیطی، کاملا فضای قرارگیری پنجره ها محیا شد. همانطور که در تصویرها مشاهده میکنید، جداره ها کاملا فریم شده و قاب گرفته اجرا شدند. تا هرچه راحت تر جداره در میان این قاب قرار گیرد. برای این جداره ها پنجره های اسلایدینگ برای قسمت ورودی از بین محصولات جانبی سایه روشن انتخاب شد. برای دو ضلع 5 متری، دو دهانه 2.5متری پنجره گیوتینی اجرا شد، تا بافشردن یک دکمه هوای آزاد در جریان باشد. میتوانید توضیحات کامل مربوط به این پنجره ها را در قسمت محصولات جانبی مطالعه بفرمایید.

به صورت معمول در سازه‌های هورنو، بالاتر از محل قرارگیری پنجره ها تا سقف، سطح خالی به جا میماند. این سطح در طرفین شیب شامل فاصله بین تیرها تا سقف میباشد که دو سطح مثلثی شکل (لچکی) بوجود میاورد و در قسمت زیر باکس موتور یک کتیبه خالی میماند.

برای پر کردن این سطوح و هوابندی کامل فضا، گزینه های متعددی قابل استفاده است. مانند شیشه، ورق دکوراتیو، ورق همرنگ با سایر مقاطع، پارچه، گرین وال، چوب و … . که با توجه به سایر ویژگی های مورد نیاز از قبیل شفافیت و متریالهای مصرفی بهترین حالت انتخاب می شود. کارفرما این پروژه با شیبدار دیده شدن سطح سقف از خارج موافق نبود. از این رو ما دور تا دور سقف متحرک ویلا المانع پنل خاصی کار کردیم تا هم سازه شبیه به یک مکعب به نظر برسد و هم شیب نمایان نباشد. این پنل از داخل فضاهای لچکی توضیح داده شده را نیز پوشش داده ست. که محل بسیار مناسبی برای نصب اسپیلت نیز ایجاد کرده است.

ویژگی فوق بارز این پروژه استفاده از رنگ خاکستری و شیشه‌های دودی با همان طیف رنگی است. انتخاب این گونه رنگ و متریال باعث شده تا کل اتاقک شبیه یک مکعب مدرن و خاص جلوه کند. برای تزریق سلیقه طراحی عربی از اتصالات قوس دار با رنگ تیره تر استفاده کردیم.

سقف متحرک وبلا

سطح سقف ویلا المانع شیبدار که با استفاده از پارچه رنگ روشن و تیغه‌های میانی همرنگ اجرا شدهاست. پارچه به کاربرده شده از برند فراری فرانسه، جنس PVC و دارای استانداردهای UV به جهت پایداری بهتر در برابر نورخورشید انتخاب شده است. در همه سیستم‌های سقف متحرک سایه روشن، قسمت دپوی پارچه و باکس موتور با پنل پوشیده میشود تا در مواقع جمع بودن سقف، باکس موتور و پارچه‌های جمع شده محفوظ باشند.

سیستم هدایت آب 

تخلیه آب در سطح سقف متحرک ویلا المانع به اینصورت میباشد که آب باران و برف بواسطه شیب لحاظ شده هدایت میشوند. در کمترین نقطه ارتفاعی شیب سقف، آبراه کار گذاشته شده. آب از گاتر وی به لوله های داخل ستون ها می ریزد. در نهایت از آبچکان های قرار گرفته در فریم کلی به کف حیاط هدایت می شود.

موتور سقف ویلا

نیروی حرکتی سقف متحرک ویلا المانع توسط موتور توبلار 120 نیوتن از برند بکر (BECKER) آلمان تامین شده است. این برند معتبر، محصولات خود را به مدت 5 سال گارانتی میکند.

شرکت سایه روشن هم به طبع از کمپانی های سازنده قطعات، محصولات خود را 5 سال گارانتی میکند.

در این پروژه برای هدایت کل سیستم‌های موتورایز از پنلهای کنترل بکر استفاده شد.

نورپردازی سقف ویلا 

حباب انتخاب شده برای نور پردازی سقف ویلا از نوع خطی است. که بسیار هماهنگ با طرحهای مدرن است. در اینجا علاوه بر نور پردازی سقف، دو مدل نور دیوار کوب سفارشی هم لحاظ شده. علاوه براین هم  موارد ما بصورت خاص برای این فضا نورپردازی‌های خارجی طراحی و اجرا کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)
02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم