خانه
En
02122367612
سقف-متحرک-روف-گاردن-زعفرانیه

سایبان برقی تراس برج مسکونی کاسپین زعفرانیه

سایبان برقی تراس برج مسکونی کاسپین با ساختار سازه ای سایانه

موقعیت: تهران، ولنجک، تقاطع خیابان سیزدهم

سال ساخت : 1396

مساحت: 51 متر مربع

کارفرما : آقای مهندس پیام یوسفی

شرکت مشاور : آقای مهندس پیام یوسفی

جنس سقف: غشاء pvc  شرکت مهلر آلمان

موقعیت پروژه: برج مسکونی کاسپین یکی از مدرن ترین مجتمع‌های مسکونی تهران با امکانات هتلینگ کامل است. این مجتمع مجهز به مجموعه آبی، اسپا، باشگاه، روف گاردن، سالن اجتماعات، لابی مجلل، پارکینگ میمهمان، سینما و غیره میباشد. همه ساخته شده از بهترین متریالهای روز اروپا هستند و مهمتر از همه متصل شده به سیستمهای کنترل هوشمند. بنایی کلاسیک و در عین حال  تجهیز شده با مدرن ترین تکنولوژیهای روز، که درمحله ولنجک تهران واقع شده، محله ای قرار گرفته در کوهپایه های قله توچال.

نیاز پروژه: چنین برج مسکونی مجهزی، نیاز به استفاده از جدیدترین تکنولوژیهای روز را دارد. در این برج تراسهای متعددی با کیفیتهای فضایی بسیار بالا وجود دارد. تراسهایی عریض با قابلیت چیدن مبلمان و همینطور ویو کل تهران یا کوه و یا هردو. برای امکان بهره بری از تراسها میبایست فضای نشیمن را مجهز به سیستم سقف متحرک کرد. سقفی که کاربر را از گزند آفتاب و بارش در امان نگاه دارد. و در زمستان نیز برای حفاظت ازمبلمان، توان تحمل باربرف را در برف خیز ترین منطقه تهران داشته باشد.

از بهترین متریال روز دنیا ساخته شده باشد و در خور سایر متریالهای اروپایی بکار رفته باشد. مدرن و به روز و قابل هوشمند سازی باشد

در این پروژه ما دو حالت از انواع ساختارهای سازه ای سایه روشن با نام سایانه و روف لول را اجرا کردیم و طبق نیازهای خاص این پروژه تغییراتی در این مدل ها اعمال کردیم.

سایبان برقی تراس برج کاسپین زعفرانیه

سازه سایبان برقی تراس :

تنها جواب برای نیازهای این پروژه، استفاده از استراکچرهای تمام آلومینیوم سایه روشن بود. مقاطعی که در بازار خاورمیانه با نمونه های اروپایی قیاس شده و رقیب قدری برای آنها محسوب میشوند. از میان این سازه‌ها استفاده از دو حالت ساختاری را برای این پروژه برگزیدیم.

برای تراسهای با متراژ کمتر سقف متحرک در حالت روف لول و به صورت طره ای نصب شد. این سقف های بدون ستون، وییو راس ها را گسترده تر قابل رویت کرده است و این امر موجب بیشتر به نظر رسیدن متراژ تراس هم شده است.

در این حالت سقفها فقط از یک جهت به سازه موجود در نما متصل شده است. این اتصالات کاملا محاسبه شده و دارای استحکام لازم در مقابل بار باد و برف وارده بوده است. در تراس های وسیعتر با توجه به وسعت یافتن مساحت سقف های متحرک نیاز تکیه گاهی هم افزایش یافت.

از این رو حالت سایانه مد نظر قرارگرفته تا با لحاظ دو عدد ستون در زیر مقاطع آبراه از استحکام سقف با این طول ریل زیاد اطمینان حاصل کنیم. برای ترکیب بهتر این سایبانها با نمای کلاسیک سنگی موجود، از عناصر کلاسیک استفاده کردیم. این عناصر شامل ستونهایی با شیارهای عمیق و سطحی، اتصالات طرحدار، آپاراتوس های قوسی و  گلمیخ ها هستند. البته انتخاب رنگ کرم روشن سوپر مات از جنس رنگ های پودری الکترو استاتیک نیز تاثیر بسزایی داشت.

موتور سایبان برقی تراس:

نیروی حرکتی سایبان برقی تراس توسط موتور توبلار 120 نیوتن از برند سامفی فرانسه تامین شده. این برند معتبر محصولات خود را به مدت 5 سال گارانتی میکند. شرکت سایه روشن هم به طبع از کمپانی های سازنده قطعات، محصولات خود را 5 سال گارانتی میکند.

موتور های توبلار با برندهای بارزانته ایتالیا، بکر آلمان و انحصاری سایه روشن هم قابل سفارش است. البته سقف های برقی هم مانند سایر اجزاء موتورایز ساختمانی قابلیت هدایت بوسیله سیستم های BMS را دارند. و میتوان آنها را به سیستم های هوشمند کل ساختمان متصل کرد.

سایبان برقی تراس:

سطح سایبان برقی تراس با استفاده از پارچه رنگ روشن از برند مهلر آلمان تولید شده است. برای بیشتر کلاسیک دیده شدن سایبانها، تیغه های میانی همرنگ پارچه انتخاب شدند.

در همه سیستمهای سقف متحرک سایه روشن، قسمت دپوی پارچه و باکس موتور با پنل پوشیده می شود. تا در مواقع جمع بودن سقف، باکس موتور و پارچه های جمع شده محفوظ باشند. دراین پروژه این پنل پارچه و سازه همه همرنگ نما اجرا شده اند و ترکیبی بسیار شیک را رقم زدند.

سیستم هدایت آب سایبان برقی تراس:

در حالت سایانه: هدایت آب باران به واسطه قرارگیری مقطع آبراه در پایینترین نقطه شیب انجام شده. بدین صورت که آب ناشی از بارندگی و برف بواسطه شیب سقف به سمت گاتر وی (آبراه) هدایت شده است. و سپس از آبراه به لوله های قرارگرفته در ستون ها میریزد. و نهایتا پس از آن بواسطه لوله کشی انجام شده در کف به مسیر فاضلاب ساختمان میرسد.

در حالت طره: آب باران و برف بواسطه شیب لحاظ شده در سطح سایبان برقی تراس هدایت میشوند. در کمترین نقطه ارتفاعی شیب سقف، آبراه کار گذاشته شده است. آبراه یا guterway  لحاظ شده در این سقف مدل قوسی است. بواسطه قوس موجود در مقطع، برای آبراه های معلق مانند این مورد بسیار مناسب و زیباست.

سایبان-برقی-روف-گاردن-زعفرانیه

 

برای مشاهده ویدئوهای سقف متحرک به کانال آپارات سایه روشن بپیوندید

امتیاز دهید
02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم