خانه
En
02122367612
سازه-چادری-روف-گاردن-ساختمان-لایف-دارو

سازه پارچه‌ای لایف دارو – تهران

جدول مشخصات سازه پارچه‌ای ساختمان اداری لایف دارو – تهران

سال اجرا 
جنس لایه پارچه: ۹۰۰gr/m2/الیاف: پلی استر/ رویه:PVC / روکش محافظ:PVDF
مساحت
کارفرما
طراحی و معماری

هدف از ساخت سازه چادری

پشت بام مجتمع اداری لایف دارو به عنوان فضای صرف غذا برای کارکنان این مجتمع تعریف شده است. برای این کار نیاز بود تا این قسمت مسقف گردد. از آنجایی که این کاربری از ابتدا برای این ساختمان تعریف نشده بود، لازم بود تا برای مسقف کردن این فضا از مصالحی استفاده شود که سبک بوده و بار کمتری را به سازه وارد کنند لذا سازه های چادری یکی از بهترین پیشنهادهایی می­باشد که ارائه شد و توسط کارفرما محترم به تصویب رسید.

زیبایی سازه های چادری یکی دیگر از عواملی بود که در انجام و تصویب این پروژه نقش داشت. ایجاد یک سقف زیبا با فراز و فرودهای دلنشین یک طرح چشم نواز را هم برای فضای داخل ساختمان و هم بیرون از ساختمان فراهم می­کند. در نهایت یک سقف چادری به صورت هوابند اجرا گردید که فضای داخل ساختمان را از بیرون ایزوله می­کند.

مشخصات سازه های چادری

پلان این ساختمان به صورت دو مستطیل با ابعاد متفاوت و در کنار یکدیگر می­باشد بنابراین سازه پارچه‌ای بایستی خود را با این پلان نامتقارن تطبیق دهد. قابلیت استفاده در پلان­های نامنظم از خصوصیات بارز سازه های چادری است. یک سازه چادری هنگامی که با طراحی هوشمندانه همراه باشد می­تواند به خوبی در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

ترکیبی از المان­های مختلف برای سازه چادری ساختمان لایف دارو مورد استفاده قرار گرفته است. المان­های قوس، قله و دره و المان زین­اسبی مواردی است که در این پروژه به کار رفته است.

در بالاترین نقاط از چهار عدد المان قوس استفاده شده است. این قطعات که دارای پلانی شبیه بیضی هستند از پارچه های نقره­ای رنگ ساخته شده­اند و همانند یک نگین توسط پارچه­های سفید رنگ احاطه شده­اند. در اطرف پارچه­های نقره­ای از المان­های زین­اسبی استفاده شده است که به وسیله پارچه های PVC سفید رنگ تولید شده­اند. این پارچه ها تا مرزهای محیط ادامه پیدا می­کنند و در نهایت با ترکیب با شیشه­های محیطی یک فضای هوابند را به وجود می­آورند.

سیستم سازه های فولادی

سازه پارچه‌ای ساختمان لایف دارو بایستی به همراه دیواره‌­های شیشه­‌ای محیط، ایجاد کننده یک فضای هوابند باشد. برای این منظور یک فریم فولادی در تمام پیرامون سازه چادری در نظر گرفته شده است که هم تکیه­گاهی برای سازه پارچه ای باشد و هم یک چهارچوب کلی برای دیواره­های شیشه­ای ایجاد شود. این فریم فولادی به وسیله ستون­هایی به سازه اصلی ساختمان منتهی شده است.

شیوه اعمال نیرو به سازه های چادری دراین پروژه به روش کاورینگ می­باشد. در این حالت پارچه­ها به تمام محیط اطراف خود کشیده شده و توسط تسمه­های فلزی و پیچ در محل خود ثابت می­شوند. در این شیوه، سازه­های محیطی نقش تعیین کننده­ای در فرم و ظاهر سازه چادری دارند، به گونه­ای که عملا فرم پارچه به وسیله این سازه­ها تعیین می­گردد. بر روی پیرامون کار از لول­های نورد شده و قوس داده شده استفاده شده است و در میانه کار سازه­هایی به اشکال قله و دره مورد استفاده قرار گرفته است که باعث فرم­دهی به پارچه می­شوند.

امتیاز دهید
02122367612
سلام
در واتس اپ پاسخگوی شما هستیم